Slide 1 Slide 3 Slide 4

Egzaminy

Z Nami gruntownie przygotujesz się do międzynarodowych egzaminów językowych Cambridge FIRST – FCE, Cambridge Advanced – CAE, Cambridge Proficiency – CPE. Zajęcia prowadzone są raz lub dwa razy w tygodniu po 60 min. Na kursie wykorzystujemy tablicę interaktywną, testy z lat poprzednich, repetytoria przygotowujące do egzaminu oraz lektury potrzebne do części pisemnej.  

Na zajęciach:

- poznasz strukturę egzaminu
- przećwiczysz techniki egzaminacyjne
- napiszesz testy próbne 
- oglądniesz filmiki z egzaminów ustnych 
- powtórzysz struktury gramatyczne
- rozbudujesz słownictwo 

Egzaminy Cambridge składają się z 5 części:
1. Reading – czytanie ze zrozumieniem (1 godz.)
2. Writing – pisanie (1 godz. 20 min)
3. Use of English – test gramatyczny z zastosowania struktur językowych (45 min)
4. Listening – słuchanie (ok. 40 min)
5. Speaking – mówienie (ok. 14 min)

Za każdą część egzaminu można uzyskać po tyle samo punktów (40 za każdą część, w sumie 200).

Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdać egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.

Egzamin jest organizowany w trzech sesjach – wiosennej (marzec), letniej (maj–czerwiec) i zimowej (listopad–grudzień) i w Polsce jest organizowany przez British Council w Warszawie oraz przez jego filie w kilku innych miastach Polski (również w Bielsku - Białej) . Egzaminy są płatne.

Egzamin może zdać każda osoba, której językiem ojczystym nie jest język angielski.

Otrzymasz wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zapisania się na egzamin. Co więcej: zapisując się na egzamin przez Naszą szkołę otrzymasz zniżkę.  

Więcej informacji o samych egzaminach znajdziesz na stronie  http://www.cambridgeenglish.org/exams-and-qualifications/first/